Ніж косити газон: мотокоси, тримери і газонокосарки

Люди, що живуть в приватних будинках, мають дачі з садовими ділянками, дуже добре знають про подстрижке газонів і косовиці трави в саду. При цьому покіс слід проводити регулярно, адже це не тільки зовнішня краса, але і формування рослин. Ручні коси вже давно ніхто не використовує, для цього є газонокосарки, тримери і мотокоси. Кожний агрегат має свої переваги і особливості, про них ми і поговоримо в цій статті.

Мотокоси і тримери: подібності та відмінності

Розширений асортимент тримерів і мотокіс дозволяє вибрати модель на будь-який смак і гаманець. Є автономно працюючі бензинові моделі, не вибагливі до заправляемому палива, електричні та акумуляторні агрегати. Вони ідеальні для косовиці великих площ, але вкрай незручні для обробки зон навколо дерев, парканів.

Для косовиці газонної трави під гілками дерев, чагарників, в інших важкодоступних місцях, використовуються тримери. Ця техніка більш компактна, дозволяє підстригати траву по периметру клумб, біля огорож, пр. На відміну від мотокос, тримери переважно електричні, їх потужність коливається від 300 до 1000 Вт, в середньому 9000 оборотів в хвилину.

У бензинових кос продуктивність, потужність, вага і габарити більше. Тримери ж, у свою чергу, легше і компактніше, ними без проблем можуть керувати жінки та літні люди. Що купити, мотокосу або тріммер? Тут слід виходити з потреби, враховувати, який ділянку потрібно косити, хто буде займатися подстрижкой.

Відмінність мотокоси і тримера у призначенні та конструкційні особливості. Простота тріммера дозволяє назвати його самій спрощеній газонокосаркою, яка призначена для косовиці трави з м'яким стеблом. Невеликі площі, фігурні і важкодоступні місця, чудово обслуговуються тріммером.

Раціонально купувати тример для підстригання трави на невеликій ділянці, обслуговування газону біля будинку. Мотокосу доцільно купувати для більш масштабних робіт. Це стосується як великих площ, так і зрізу більш жорсткої трави і навіть чагарників. На вартість пристроїв крім потужності двигуна впливає енергоекономічність, знижений шумовий діапазон.

Газонокосарки та їх особливості

Більш потужними пристроями для косіння газонів є газонокосарки. З їх допомогою можна якісно і без особливих зусиль підстригати великі площі. Деякі моделі оснащені додатковим функціоналом, вони мульчують і збирають скошену траву або складають її рівним рядочок. Перевага газонокосарок у високій якості і багаторівневості стрижки. При виборі пристрою слід звертати увагу на параметри пристрою, враховувати рельєф і габаритність ділянки.

Електричні газонокосарки

Електричні газонокосарки підійдуть для невеликих територій, до 400 м2. Вони малошумні, мають невелику вагу і прості в управлінні. Ціновий діапазон варіює, залежить від виробника, ширини скошування, потужності. Мінусом такого типу газонокосарок є залежність від розетки. Наприклад, електрична газонокосарка Comfort 40 E виробництва AL-KO працює від електромережі, що дозволяє проводити покіс трави висотою від 28 до 68 мм

Модель має несамоходную конструкцію, це означає, що доведеться робити зусилля для кочення. Газонокосарка оснащена ріжучим механізмом з шириною захвату 400 мм. Невеликі габарити, ергономічна ручка і вага 22 кг, дозволяють безпроблемно перевозити її в багажнику авто. Конструкція оснащена травозбірником на 43 літри, присутня функція мульчування.

Бензинові газонокосарки

Бензинові газонокосарки не залежать від розетки, вони мобільні і можуть використовуватися навіть в поле. З їх допомогою можна приводити в порядок великі площі і формувати складні композиції. В залежності від обсягу бака, можуть обслуговувати без дозаправки до 18 соток. Пристрої оснащуються об'ємними контейнерами для збору трави, що дозволяє косити більше і очищати бак рідше.

Великий плюс, висока продуктивність, вони косять густу, жорстку і високу траву. Є і мінуси, це вага, зважаючи на наявність бензобака, важать такі агрегати 30, 40, 50 і більше кг. Запускати в роботу і експлуатувати бензинокосилки складніше. До недоліків відносяться і вихлопні гази, забруднення навколишнього середовища. Заправляти пристрою на газоні не рекомендується, пролите паливо може зіпсувати рослинність.

Акумуляторні газонокосарки

Акумуляторні газонокосарки – це середнє арифметичне між бензиновими і електричними. Вони працюють на акумуляторах, підзаряджаються від мережі, при цьому є повністю мобільними. В залежності від потужності акумулятора, на одному повному заряді можуть пропрацювати від 30 до 90 хвилин. Велика перевага – екологічність, відсутнє забруднення навколишнього середовища, немає виділення шкідливих вихлопних газів.

Акумуляторні газонокосарки здатні обслужити за один захід від 200 до 400 м2. Потужність пристроїв нижче, ніж у бензинових. Маневреність і мобільність не страждає, газонокосарки здатні обробляти ускладнені геометричні композиції. Слід відзначити високу вартість даного типу пристроїв. При цьому їхня популярність із кожним днем все більше зростає, як самохідних, так і з примусовим штовханням.

Коментарі 1

/ Відповісти
Хорошая статья. Спасибо!