Полив газону

Як часто поливати газон і навіщо це робити?

Для того щоб знову організований або вже прижився газон залишався здоровим,привабливим і зеленеющим, важливо вчасно і в потрібній кількості поливати його.Звичайних грунтових вод недостатньо – газонна трава не отримує потрібний їй обсяг живительнойвлаги. Починається порушення обміну речовин, що може призвести до пожовтіння листя игибели «зеленого килима». Тому ручний або автоматичний полив – обязательнаяоросительная процедура.

Як поливати газон?

Відразу після посадки свіжої трави необхідно поливати її крапельним способом при помощиспециального пристосування – дощовиків. Паростки не повинні згинатися під струменем води, нопри цьому волога зобов'язана добре просочити грунт.

Надалі полив газону також потрібно здійснювати регулярно. Як тільки травинкистановятся менш пружними, втрачають свій насичений колір, негайно поїть їх. Для этогоуже підійдуть і статичні, і роторні, та імпульсні пристрої. Тільки важливо стежити затемпературой води. Вона повинна бути не нижче 10 про . При іншій температурі коріння піддаються такназываемому шоку, що може призвести до хвороб всього газону та раннього в'янення.

Звертати увагу слід і на час поливу. Вдень, коли промені сонця будуть максимальнояркими, вони стануть відбиватися від крапельок води як від лінз. І тоді листя і стовбури растениямогут отримати опік. Газон стане жовтіти і мерхнуть. Найкращий час – ранок, коли трава сможетобсохнуть до полуденного сонця або ввечері в період найменшого випаровування вологи.

Скільки водних процедур потрібно газону?

Поливати газони слід із завидною регулярністю. Підживлювати траву слід відразу, як толькоувидели, що вона починає втрачати пружність. Кількість води, яка повинна надходити ккорням і листочком, буде залежати від сорту рослини, від різновиду ґрунту, в якій онапроизрастает, а також від погодних та кліматичний умов.

Поливати «зелений килим» експерти радять рясно. Пам'ятайте, що маленьких доз, которыепусть і часто надходять до коріння, може бути недостатньо для природного і нормальногообмена речовин. Тому жарким влітку рекомендується поливати газон до 4-х разів на тиждень. Але смомента першого поливу до другої партії «підживлення» грунт має бути добре сухому.І після такої водної процедури» калюж на поверхні галявини залишатися не повинно.

Зовсім інше правило діє для газонних трав, які ростуть в тінистій місцевості,наприклад, під кроною дерев або в тіні будинку, дачі, спортивних споруд. Їх поливатьможно всього 2-3 рази в тиждень. На 1 м 2 цієї галявини потрібно до 15-20 літрів чистої води.

Пам'ятайте, що зневоднений і сухий газон швидко стане жовтим, нездоровим і може погибнутьза 1 сезон. Тому важливо проводити полив регулярно і в належному обсязі. У нашому інтернет-магазині в категорії полив ви зможете придбати всі необхідні товари для поливу газону.

Коментарі 0