Рекомендації по закладці нового газону

1. Визначиться з територією, закінчити всі підготовчі роботи

У першу чергу потрібно точно визначитися з територією під створення газону. Як правило, посів газонної трави починають в останню чергу, після інженерно-архітектурних споруд, висадження рослин і прокладених всіх комунікацій, в т. ч. і системи автоматичного поливу. Це дуже важливо, подальші роботи по задерневшей території призведуть до його пошкодження, і доведеться ділянки пересівати заново.

Убрать сорняки с газона2. Прибрати бур'яни

Потрібно прибрати всі бур'яни, особливу увагу до багаторічних і агресивних видів. Можна цю процедуру зробити двома способами: механічним і хімічним.

А) Механічний – ретельна прополка, видаляючи всі бур'яни з корінням, наскільки це можливо. Виконується вручну, з допомогою садової техніки або садового інструменту.

Б) Хімічний – обробка хімічними препаратор(гербіцидом) суцільної дії. Використовувати цей спосіб слід максимально відповідально, попередньо уважно ознайомившись з інструкцією препарату. Не потрібно занадто часто проводити обробку гербіцидом, тільки в крайньому випадку. Гербіциди (від лат. Herba – трава і caedo – вбиваю) препарати для знищення трав'яної рослинності. Проводити обробку не можна в жарку погоду. На вулиці бажано має бути безвітряно. Препарат буде діяти тільки по листу, ті бур'яни, що ще не проросли не будуть схильні до дії гербіцидів. Обов'язково подбає про те, щоб препарат не був змитий в найближчі 12 годин (перечекати дощ, відключити автоматичний полив). Якщо все було виконано правильно, бур'яни почнуть в'янути і сохнути, з часом їх потрібно буде прибрати. Приступати до посіву газону можна лише через 20 днів після обробки гербіцидами. Більш детально про гербіциди можете ознайомитися тут.

 

Подготовка почвы3. Підготовка грунту

Очистити ділянку від сміття, гілок, каменів. Необхідно підготувати ґрунт за допомогою перекопування ґрунту лопатою або мотокультиватори. Для газону дуже важливий хороший дренаж, глибоке перекопування буде перевагою. Для газонів найбільш підходить механічно легкий складу ґрунту, при необхідності додайте піску і перемішайте. Виконайте планування ділянки, вирівняйте всі нерівності. Чим краще виконана підготовка території, тим краще буде газон.

 

Прикатывание4. Коткування

Прикатайте або притопчіть грунт, використовуючи садовий каток або інший підручний засіб, вагою 50-80 кг Дана процедура ущільнить грунт, якщо виявляться нові нерівності, їх потрібно буде розрівняти. Накочують потрібно добре, розуміючи, що даний рельєф буде основою майбутнього газону, в разі чого, виправити його за існуючою газонної трави буде неможливо.

 

Внесение удобрений5. Внесення добрив

Внесіть добрива і закрийте його граблями. Комплексні добрива насичують грунт необхідними макро- (N,P,K) і мікроелементами(Mg, Fe, Ca і т. д), це сприяє більш швидкому укоріненню і стимулює розвиток кореневої системи. При закладці краще використовувати добриво для газону, там підібраний весь необхідний склад елементів. Норма внесення добрив під основний заправці 3-4кг на 100м.кв., так само вносити добрива можна після першого покосу.

 

Посев семян6. Посів насіння

Виберіть відповідні для Вашої ділянки насіння газонної трави, по функціональності (партер, спортивний майданчик, в саду і т. д.) і особливостей території (схил, полив обмежений, ерозія ґрунту). Посів можна здійснювати з весни по пізню осінь. Перед висівом потрібно злегка розпушити грунт. Насіння ретельно перемішати (більш дрібна фракція опускається на низ мішка). Візуально розділити кількість насіння на кілька рівних частин, відповідно територію на такі частини. Таким чином, Вам вдасться засіяти рівномірно всю територію, дотримуйтеся норми висіву - 3-4 кг на 100 кв. м. Робити посів рекомендується спеціальною сівалкою, вона так само підійде для розкидання добрив. Виконувати цей процес можна і вручну, використовуючи перехресний посів: спочатку - пройшовшись в одному напрямку, потім в перехресному. Найкраще сіяти газон в безвітряну погоду. Для кращого результату газон слід закладати навесні, на початку літа або ранньої осені.

 

Заделка семян7. Закладення насіння

Закрийте насіння в грунт граблями, або присипте землею або піском і прикатайте вже більш легким катком. Важливо що б насіння щільно прилягали до пошти, оптимальна глибина загортання - 1 см, при глибині посіву більше 1 см прорости зможуть тільки крупносемянные види трав суміші. Це забезпечує швидке і надійне вкорінення, хорошу рівномірну схожість і дружне проростання насіння.

 

Полив8. Полив

Важливо, особливо в перший час, після посіву забезпечити регулярне зрошення, бажано методом дощування (дрібнодисперсним). Стабільна вологість дуже важлива для газону, він не любить як замокання, так і тривалу посуху. Регулярний полив робить газон максимально декоративним протягом усього сезону, тому рекомендуємо встановити автоматичний полив.

 

Покос9. Покіс

Перший покіс слід виконувати на 1/3 від висоти трави, коли досягла 6-8-10см, потім знижувати висоту скошування до 3-4 див. Косити траву рекомендуємо тільки газонокосарками, це забезпечить його чудових зовнішній вигляд, густина і довговічність. В залежності від температури перші сходи будуть від 3 до 20 дня, намагайтеся в цей час не ходити по молодому газону, що б не травмувати його.

 

Уход10. Догляд

Дотримуйтесь правильну технологію створення газону та догляду за ним. Якщо Ви вирішили зайнятися газоном, але відчуваєте брак впевненості, знань або часу, Ви завжди можете звернутися до наших фахівців за консультацією чи замовити у нас 'газон під ключ'.

 

Коментарі 0